Leczenie

1. PROFILAKTYKA

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ

Jest to najważniejsza dziedzina stomatologii. Przy prawidłowo przeprowadzanej profilaktyce zarówno domowej jak i gabinetowej, prawidłowym odżywaniu oraz zachowywaniu reżimu higieny jamy ustnej, można cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długi czas. Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z płytką nazębną - podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i paradontozy, a także dążenie do zwiększania odporności tkanek zęba i przyzębia na atak kwasów i bakterii. Profilaktyka to regularne (co najmniej raz na 6 m-cy) badania kontrolne, instruktaż higieny jamy ustnej, zabieg usunięcia osadów nazębnych oraz fluoryzacja.

Zabieg higieniczny polega na usunięciu kamienia nazębnego oraz płytki bakteryjnej z powierzchni zębów, a następnie ich wygładzeniu. Usunięcie kamienia nazębnego nazywane scalingiem przeprowadzane jest przy pomocy ultradźwięków. Przebarwienia powstałe na skutek obecnych w pożywieniu barwników (np. kawa, herbata, papierosy) usuwa się poprzez piaskowanie powierzchni  zębów z zastosowaniem piaskarki. Końcowym etapem jest wygładzenie powierzchni zębów przy użyciu specjalnych, obrotowych szczotek oraz past profilaktycznych,  a następnie zaaplikowanie na oczyszczone powierzchnie lakieru lub żelu z dużą zawartością fluoru w celu ochrony przed próchnicą.

2. STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

PIĘKNY UŚMIECH DROGĄ DO SUKCESU

Stomatologia estetyczna jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie Pacjentów na piękny uśmiech, a co za nim idzie dobre samopoczucie, szczęście i pewność siebie. Jeśli wierzyć statystykom podczas kontaktu wzrokowego 40% naszej uwagi skupia się właśnie na uśmiechu! Estetyczny uśmiech stał się w życiu prywatnym i zawodowym znaczącym atutem i wizytówką. W naszym gabinecie oferujemy wykonanie estetycznych licówek kompozytowych, które są wykonywane w trakcie jednej wizyty.

W przypadku złamania zęba, znacznych przebarwień lub szpar między zębami proponujemy wykonanie licówek lub koron porcelanowych, które nie tylko poprawiają funkcjonalność zęba, ale również likwidują wszelkie estetyczne niedoskonałości. Prostym i szybkim zabieg na rozjaśnienie koloru zębów jest wybielanie zarówno żywych jak i martwych zębów. Dzięki tym zabiegom można cieszyć się pięknym i białym uśmiechem przez długi czas.

3. STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Z TROSKĄ O MAŁEGO PACJENTA

Jest to szczególna dziedzina stomatologii nie tylko z uwagi na odmienną budowę zębów oraz metody leczenia, ale przede wszystkim ze względu na szczególnie istotne odpowiednie podejście do Małego Pacjenta. Przyjmowanie dzieci wiąże się przede wszystkim z wyrobieniem u nich poczucia bezpieczeństwa oraz opieki, jakimi obdarza leczący ich lekarz, dlatego też z założenia pierwsza wizyta jest wizytą adaptacyjną, podczas której dziecko poznaje personel, gabinet oraz sprzęt. Jest to też dobry moment na udzielenie rodzicom praktycznych porad w zakresie właściwej pielęgnacji jamy ustnej dziecka. Powinna się ona odbyć między pierwszym a drugim rokiem życia dziecka.

Na kolejnej wizycie, jeśli to konieczne, przeprowadzane jest ewentualne leczenie. Leczenie dzieci obejmuje zarówno profilaktykę (instruktaż, diagnostyka wad zgryzu, lakierowanie, lakowanie, impregnacja) oraz leczenie powstałych ubytków próchnicowych lub następstw urazów.  Należy pamiętać, że wczesne wykrycie  próchnicy ogranicza u dzieci ból, jaki mogą powodować duże ubytki próchnicowe, a regularne wizyty oswajają Małego Pacjenta z personelem medycznym i gabinetem.

4. CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

PRZEDE WSZYSTKIM BEZBOLEŚNIE

Zabiegi chirurgiczne kojarzą nam się z bólem i długim procesem  powrotu do normalnego trybu życia. Na szczęście na przełomie ostatnich lat znacznie zmieniły się zasady leczenia chirurgicznego.

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna polega na atraumatycznym i bezbolesnym usuwaniu zębów, co pozwala zachować jak największą ilość zdrowej kości, przydatnej np. w późniejszym wszczepianiu implantów.

5. PROTETYKA

ODTWARZAMY UŚMIECHY

Jej zadaniem jest rekonstrukcja utraconych zębów, poprawa estetyki oraz przywrócenie prawidłowych form żucia. Nowoczesna protetyka umożliwia nam odtworzenie pojedynczego braku zębowego jak i rozległych ubytków.

W gabinecie stosujemy: inlay'e i onlay'e kompozytowe, korony, mosty, licówki porcelanowe, wkłady koronowo- korzeniowe oraz protezy. Przy tak dużej ilości protetycznych propozycji podchodzimy indywidualnie do potrzeb naszych Pacjentów i staramy się dobrać dla nich najlepsze rozwiązanie, aby mogli długo cieszyć się wspaniałą estetyką uzębienia oraz poprawą jakości życia.

6. STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

RAZEM W WALCE Z PRÓCHNICĄ

Stomatologia zachowawcza to dziedzina stomatologii, która zajmuje się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniu już powstałych ubytków próchnicowych. Rozwój próchnicy zaczyna się bardzo niewinnie od pojawienia się drobnych plamek próchnicowych na zębie. Przy braku odpowiedniej profilaktyki lub leczenia te drobne plamki przekształcają się w większe ubytki tkanek zęba, które mogą doprowadzić do uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba czyli miazgi oraz konieczności leczenia kanałowego (endodoncji). Aby temu zapobiec w naszym gabinecie oferujemy wypełnienia z wysokiej jakości materiałów oraz znieczulenie zawsze w cenie leczenia, aby było miło i przyjemnie ;)

7. ENDODONCJA MIKROSKOPOWA

WALCZYMY O KAŻDY ZĄB

Leczenie kanałowe (endodontyczne) to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi stomatologii. W myśl zasady „walczymy o każdy ząb” usuwanie zębów jest dla nas ostatecznością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jesteśmy w stanie uratować prawie każdy ząb. Mikroskop zabiegowy pozwala lekarzowi na dokładną analizę lokalizacji kanałów korzeniowych oraz precyzyjne przeprowadzanie zabiegu, dzięki czemu ryzyko powikłań jest dużo mniejsze. Leczenie zawsze uzupełniamy diagnostyką rentgenowską oraz odpowiednim znieczuleniem, aby zabieg był całkowicie bezbolesny.

8. IMPLANTOLOGIA

ROZWIĄZANIE NA LATA

Leczenie implantologiczne jest obecnie najlepszą metodą odbudowy braków uzębienia. Implanty stomatologiczne wykonane są z całkowicie bezpiecznego dla organizmu tytanu, który po umieszczeniu w kości zastępuje naturalny korzeń zęba. Implanty po zrośnięciu z kością są solidnymi fundamentami dla stałych uzupełnień protetycznych- od pojedynczych koron przez mosty uzupełniające braki kilku zębów po rekonstrukcje całego uzębienia. Wykorzystywane są również  w celu polepszenia utrzymania protez ruchomych. Implanty wszczepione w naszym gabinecie, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz troskliwej opiece na każdym etapie leczenia będą służyły przez wiele lat.